2,459
Dziś Poniedziałek
2023-05-29

Zobacz, które podmioty gospodarcze w powiecie zgorzeleckim są liderami w wykorzystaniu dotacji UE

Aktualizacja: dzisiaj
Zespół OWG-info
Udostępnij artykuł:
MAR_euro_pocket_1000x550 (1).jpg

NA DZISIAJ – 2023-05-29 Sprawdź, które podmioty gospodarcze w powiecie zgorzeleckim opublikowały najwięcej przetargów z dotacją UE

Opis
Artykuł prezentuje podmioty gospodarcze, które opublikowały najwięcej przetargów z dotacją UE. Podmioty te korzystają z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności w celu realizacji zasady konkurencyjności.
Zasada konkurencyjności łączy obowiązki ogłoszeniodawcy, korzystającego z dofinansowania ze środków unijnych, z uprawnieniami potencjalnych wykonawców. Wynika to z treści art. 43 ustawy o finansach publicznych. Prawo realizacji zadań finansowanych ze środków publicznych przysługuje ogółowi podmiotów.
Dane w artykule są oparte na systemie klasyfikacji zamawianych przedmiotów oraz usług, czyli Wspólnym Słowniku Zamówień CPV (ang. Common Procurement Vocabulary), który obejmuje ok. 9 tys. pozycji. W naszym serwisie OWG zgrupowaliśmy je w 873 kategorie i to właśnie one są podawane w rankingach.
Prezentowane dane oparte są na serwisie owg.pl – największej wyszukiwarce gospodarczej w Polsce.
Informacje ogólne
1.Analizę wykonano: 2023-05-29 godz: 6:47:39
2.Ilość wszystkich firm w powiecie zgorzeleckim wynosi: 13565
3.Ilość firm AKTYWNYCH w powiecie zgorzeleckim wynosi: 7186
Pierwsze miejsce
Jeśli przyjrzymy się zestawianiu obecnych liderów wykorzystania środków unijnych w powiecie zgorzeleckim, zauważymy, że choć sytuacja na czołowych miejscach jest bardzo wyrównana, to jednak na pierwszym miejscu plasuje się GMINA PIEŃSK. Podmiot ten w okresie 1-29 maj 2023 oczekiwał ofert na 1 przetarg.
Drugie miejsce
Na drugiej pozycji widnieje POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZGORZELCU. Inwestor ten ma łącznie 1 ogłoszony przetarg z dofinansowaniem UE.
Podmioty o największej liczbie przetargów z dotacją UE dla powiatu zgorzeleckiego – maj 2023
Miejsce
Nazwa firmy
Ilość przetargów
${li_top_txt}

W REGIONACH Panorama regionu – sprawdź, które z podmiotów gospodarczych w regionie ogłaszały najwięcej przetargów z wykorzystaniem środków UE

Wybierz region:
Trwa pobieranie danych...

HISTORIA Porównaj, które podmioty gospodarcze w powiecie zgorzeleckim publikowały w ubiegłych miesiącach najwięcej przetargów z dotacją UE

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...

PROGNOZA Poznaj prawdopdobnych liderów wykorzystania środków unijnych w powiecie zgorzeleckim

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...